Je kunt je alleen verbinden met anderen – of dat nou je geliefde is, je kind, een vriend of vriendin of de wereld in het algemeen – als je aanwezig bent in jezelf. Anders treft de ander jou immers niet aan: dan is er niemand om mee te verbinden.
We maken verbinding zelf onmogelijk
Het gekke is dat we soms juist in ons diepe verlangen naar verbinding onszelf verlaten, bij onszelf weggaan, waarmee we die verbinding juist onmogelijk maken.
- De moeder die haar dochter zo graag de verbinding wil laten voelen die zij bij haar eigen moeder niet heeft ervaren dat ze achter die dochter aanholt – en niet in zichzelf aanwezig is.
- De man die onafgebroken met al zijn antennes overal om zich heen aan het scannen is hoe het met iedereen gaat – en niet in zichzelf aanwezig is.
- De vrouw die altijd aan het werk is om de ander iets te geven, in welke ontmoeting of relatie dan ook – en niet in zichzelf aanwezig is.
- De man die zo moeilijk aanwezig kan blijven bij zijn eigen gevoel dat hij altijd maar in de doen-modus staat – en niet in zichzelf aanwezig is.
Lief mens, met wie moet de ander verbinding maken als jij niet kunt landen in jezelf?
Aanwezig zijn kun je oefenen
Ik oefen het aankomen met mijn coachees.
‘Horizontaal’ aanwezig tussen voorouders en nageslacht.
‘Verticaal’ aanwezig tussen hemel en aarde. Verbonden en gegrond.
Maar vooral: aanwezig in het lichaam. Liefdevol in je eigen lijf.
Kun je achterover leunen? Kun je voelen waar je zit? Waar je adem is? Kun je de ander aankijken zonder ‘over te steken’ en jezelf te verlaten?
Dat is een spier die je kunt trainen, zodat het steeds vanzelfsprekender wordt.
Je kunt je alleen verbinden met anderen als je aanwezig bent
In jezelf aanwezig en dan in verbinding.
In jezelf aanwezig en alléén dan in verbinding.
‘Ik ben hier.’
‘Ik ben hier.’
‘Ik ben hier.’
Je kunt je alleen verbinden met anderen als je aanwezig bent in jezelf.
_________________
Kom even met me in contact als je interesse hebt in coaching, voor thuis of op je werk.
We brengen bewustzijn in je gevoel, je gedachten, je triggers en je overtuigingen. We kijken hoe je omgeving en je achtergrond doorwerken in jouw leven. En we oefenen met iets nieuws.
Zodat je uiteindelijk niet meer boven je kracht of buiten je macht hoeft te ploeteren, maar zodat je thuis kunt komen. Steeds dichterbij jezelf.
Meer lezen over coaching
Alle artikelen over Lijf en adem
Alle artikelen over Relatie en scheiding
0 reacties